Makine, Mühendislik, İç ve Dış Ticaret

“AFONAL Mühendislik Mak. San. Tic. Ltd. Şti.” endüstriyel makine ve sistemlerinin üretimi ile bu makinelerin iç ve dış ticaret faaliyetleri üzerine kurulmuştur. “Ölçü kontrol ürünleri (Basınç, akış, sıcaklık, seviye, analiz, proses vanaları), toz filtrasyon ve fan kontrol sistemleri, basınçlı hava sistemleri, alüminyum hava tesisatı projelendirme ve kurulum hizmetleri, kodlama makineleri sarf malzemeleri satışı ve makine ihracatı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Müşterilerin ihtiyacını; fayda maliyet analizi ve yalın üretim bakış açısıyla belirler; geliştirilmeye müsait şekilde kurgular ve olabilecek en iyi şekilde teslim eder. Alanında uzman, danışman ve uygulayıcılarla iş birliği yaparak müşterileri ve tedarikçileri adına tüm süreçleri takip eder; proje yönetimi hizmeti sunar. Bireysel değil, iş birliği ile birlikte kalkınmaya odaklanmıştır.

Misyonu, “Özel endüstriyel sistemlerin, ürünlerin ve uygulamaların dünya genelinde ticaretini gerçekleştirerek küçük ve orta ölçekli firmaların büyümesini, güçlenmesini sağlamak; tedarikçileri ve müşterileriyle birlikte dünya ekonomisine ve doğaya katkıda bulunmaktır.”

Vizyonu “Global düzeyde, tedarikçi ve müşterilerin alanında en çok tercih ettiği firma olmaktır.”

Firmamız, 2021-2023 yılları arasında 1 adet TÜBİTAK ve 1 adet Uluslarası Çalışma Birliği (ILO – International Labour Organization) ar-ge projesini başarıyla tamamlamış olup yeni girişim ve projeler üzerine çalışmaya devam etmektedir.